Коледен подарък за Челси на “Боксинг Дей”

26.12.2014 г.
14:45 ч. Челси – Уест Хем, “Стамфорд Бридж”
Пряко по: Диема

И докато почти всички първенства в Европа почиват по време на коледните празници, по традиция в английската Висша лига няма време за релакс, даже напротив – тогава на Острова е може би най-натоварената част от сезона. Един ден след Коледа, в деня известен на Албиона като “Боксинг Дей”, в Премиершип ще се изиграе и лондонското дерби на 18-я кръг. Един срещу друг се изправят първият Челси срещу четвъртия Уест Хем.

В предишния кръг Челси отново увеличи аванса си на върха пред втория Манчестър Сити на три точки. “Сините” победиха с 2:0 при гостуването си на “Братания” на Стоук. Така играчите на Жозе Моуриньо имат в актива си 42 точки, което е с 6 повече, отколкото преди година по Коледа.

Отборът на Уест Хем е една от приятните изненади до момента през кампанията. “Чуковете” заемат четвъртото място във временното класиране с актив от 31 точки, с 9 по-малко от настоящия съперник и с две повече от петия Саутхемптън. В предишния кръг възпитаниците на Самл Алърдайс записаха деветата си победа за сезона, след като победиха у дома последния Лестър с 2:0. Под въпрос за тежката визита на “Стамфорд Бридж” е само Джеймс Томкинс.

Статистиката категорично е на страната на Челси в последните 9 години на “Боксинг Дей”. В тях в деня след Коледа “сините” са записали 5 победи и 4 равенства. До миналата година Уест Хем също можеше да се похвали от поредица от три поредни мача на “Боксинг Дей” без поражение, но Арсенал победи “чуковете” и сложи точка на серията.