Неубедителният Ливърпул срещу колебливия Арсенал

21.12.2014 г.
18:00 ч. Ливърпул – Арсенал, “Анфийлд”
Пряко по: Диема

Последният неделен двубой от програмата на 17-я кръг във Висшата лига ще е дербито между два от най-великите отбори в английския футбол. На своя “Анфийлд” Ливърпул посреща Арсенал. През настоящата кампания и “мърсисайдци”, и “артилеристи” се представят много под очакванията. Възпитаниците на Брендън Роджърс заемат незавидното 11-то място с актив от 21 точки, а тези на Арсен Венгер са 7-ми с 26.

До момента двата отбора са се изправяли един срещу друг общо 97 пъти на митичния “Анфийлд” в града на “Бийтълс”. Ливърпул е постигнал 53 победи у дома над Арсенал, докато гостите от Лондон са триумфирали в 26 от двубоите. Равенствата пък са 18. Със сигурност обаче “топчиите” помнят последната си визита край река Мърси. На 8 февруари 2014 г. Ливърпул попиля Арсенал с 5:1, като дори при този резултат “червените” пожалиха “артилеристите”. Сега обаче ситуацията в щаба на домакините е коренно различна, тъй като Ливърпул е без двете си основни остриета в атаката. Луис Суарес вече е част от Барселона, а Даниел Стъридж лекува контузия в бедрото от септември месец насам и националът на Англия няма да може да помогне на своите съотборници в натоварения коледно-новогодишен график в Премиер Лийг.

Ливърпул загуби последния си двубой в първенството от големия съперник Манчестър Юнайтед с 3:0, като въпреки болезнената загуба, “мъсисайдци” пропиляха 5-6 отлични възможности за гол, а стражът на Юнайтед Де Хеа бе вездесъщ. През седмицата Ливърпул елиминира водача в Чемпиъншип Борнемут с 3:1 в четвъртфинален двубой за Купата на Лигата, а “червените” ще срещнат Челси на полуфинала.

Арсенал пък спечели двубоя си срещу Нюкасъл у дома с 4:1 в предишния кръг, но въпреки това играчите на лондонския клуб като цяло не са постоянни в изявите си. За гостуването на “Анфийлд” участие в срещата няма да могат да вземат контузените Йозил, Росицки, Гнарби, Артета, Уилшър и Рамзи, а в щаба на тима се надяват Тио Уолкът да направи тъй дългоочакваното си завръщане на терена.

Прогноза: Гол/гол