Лацио посреща Наполи в директен сблъсък за зона „Шампионска лига”

18.01.2015 г.
13:30 ч. Лацио – Наполи
Пряко по: bTV Екшън

Безспорно най-интересният двубой от програмата на 19-я кръг в Серия А ще е сблъсъкът между 3-я и 4-я във временното класиране. Лацио посреща на „Олимпико” Наполи, а мачът се явява директен сблъсък за зона „Шампионска лига”, макар и до края на сезона в Калчото да остават още много срещи.

В предишния кръг „орлите” пропуснаха уникалния шанс да победят големия си дразнител Рома. Лацио поведе с 2:0 след попадения на Маури и Андерсон и по всичко личеше, че играчите на Стефано Пиоли ще запишат победа над градския съперник, но през втората част „бианкочелистите” бяха наказани от два пъти от легендата Франческо Тоти и в крайна сметка Римското дерби завърши без победител за крайното 2:2. Ремито остави Лацио на 3-то място в класирането с актив от 31 точки. През седмицата „орлите” победиха с 3:1 като гост Торино в двубой от турнира за Купата на Италия и така на четвъртфиналите римляните ще се изправят срещу Милан. За настоящия двубой наказан е Маркети.

Наполи не успя да се възползва от равенството на Лацио и по този начин тимът остана на 4-то място в подреждането с актив от 30 точки. Неаполитанците загубиха като домакин с 3:1 от лидера в подреждането Ювентус и по-малко от месец след триумфа над „страта госпожа” във финала за Суперкупата на Италия играчите на Рафаел Бенитес не успяха да повторят успеха. Сега Наполи трябва да постигне нова победа на негостопримения „Олимпико”. Гостите ще са без наказаният Мигел Бритос.

През миналогодишния сезон Наполи победи Лацио с 4:2 насред Рим, а неаполитанците нямат загуба от „орлите” вече четири поредни мача в Серия А. За последно Лацио победи на 7 април 2012 г. с 3:1.

Прогноза: Гол/гол