27 години по-късно Ливърпул ще търси отмъщение от АФК Уимбълдън

05.01.2015 г.
21:55 ч. АФК Уимбълдън – Ливърпул
Пряко по: Диема

В един от най-интересните двубои от програмата на третия кръг в най-стария футболен турнир в света – Купата на Англия, един срещу друг се изправят два от легендарните отбори в него. Някогашният гранд АФК Уимбълдън е домакин на един от най-успешните тимове в надпреварата – седемкратният носител на трофея Ливърпул.

Мнозина са тези, които все още помнят паметния финал през 1988 г., когато на стария „Уембли” Уимбълдън успя да спечели с 1:0 срещу един от най-великите състави на Ливърпул. Единственото попадение в срещата бе дело на Лори Санчес през първата част, а над всички в онзи паметен финал бе вратарят на лондончани Дейв Бийсънт, който спаси буквално една дузина положения на считания за абсолютен фаворит в срещата Ливърпул. Победата над „мъсисайдци” и до ден днешен остава най-значимия трофей в клубната витрина на ФК Уимбълдън, който бе официално закрит през 2004 г., тъй като клубът се вля в новосъздадения МК Донс, но две години преди това привържениците на тима създадоха АФК Уимбълдън, който в момента се състезава в Лига 2, което е четвъртото ниво на английския футбол.

Иначе преди да стигнат до мечтания двубой с Ливърпул играчите на Нийл Ардлей отстраниха първо състава на Йорк след 1:1 като гост в първия двубой, а в преиграването АФК Уимбълдън спечели с 3:1, а в предишния кръг лондончани се наложиха с 1:0 като гост на Уикъмб.

Ливърпул не изигра нито един мач до момента, тъй като по традиция отборите от Висшата лига на Англия се включват в надпреварата в началото на всяка една календарна година. Новините около „Анфийлд” са, че капитанът и живата легенда на клуба – Стивън Джерард, официално обяви, че напуска тима след края на сезона. По всяка вероятност легендарната осмица ще приеме предизвикателството да облече екипа на американския ЛА Галакси.

Прогноза: Над 2,5 гола