Третият срещу първия в Бундеслигата

13.12.2014 г.
16:30 ч. Аугсбург – Байерн Мюнхен
Пряко по: Евроспорт 2

В един от най-интересните мачове в програмата на 15-я кръг в Буднеслигата ще бъде баварският сблъсък между третия и първия във временното класиране. На своя „SGL Арена” приятната изненада до момента Аугсбург е домакин на шампиона и водач в подреждането Байерн Мюнхен. На пръв поглед мачът не предвещава изненади, но въпреки това от началото на сезона Аусбург има само една загуба като домакин и тя бе срещу Борусия Дортмунд с 2:3 при първият двубой на собствен терен на баварците.

Аугсбург продължава със силните си изяви през настоящия сезон, след като в последния си двубой тимът спечели и гостуването си на Кьолн с 2:1, въпреки че изоставаше с 0:1 в резултата след края на първото полувреме, но през втората част Аугсбург взе нещата в свои ръце след попадения на Джурджич в 53-ата минута и Есвайн в последната. С успеха Аугсбург събра 24 точки и се изкачи на трета позиция в класирането. Тимът все още няма равенство този сезон, като записа четвъртата си поредна и общо осма победа в шампионата. Аугсбург има шест поражения до момента и е на 12 точки зад лидера Байерн Мюнхен. С контузии преди дербито са Хитц, Филип, Моравек и Матавж.

В предишния кръг Байерн Мюнхен записа минимален домакински успех с 1:0 над Байер Леверкузен. Франк Рибери реализира единственото попадение в 51-ата минута след удар от воле. Това бе юбилеен гол № 100 за французина с екипа на баварците във всички турнири. С успеха Байерн събра 36 точки в актива си, със 7 повече от втория Волфсбург. През седмицата Байерн не срещна особени трудности в домакинството си на ЦСКА Москвав в последен двубой от груповата фаза в Шампионската лига и победи руския първенец с 3:0, като по този начин изхвърли Георги Миланов и компания от надпреварата. За баварския сблъсък с Аугсбург в лазарета на Байерн са контузените капитанът Лам, резервният вратар Рейна, бранителите Щарке, Бадщубер и Алаба, халфовете Мартинес и Алакантара, и нападателят Писаро.

През миналогодишната кампания Аугсбург победи с 1:0 именития си съперник, като по този начин нанесоха едно от едва двете поражения, които Байерн инкасира за целия сезон.