Барселона излиза за задължителна победа в Библао

08.02.2015 г.
22:00 ч. Атлетик Билбао – Барселона
Пряко по: F+

Късната неделна среща от програмата на 22-я кръг в Примера Дивисион ще се състои в автономната Баска област, където местният Атлетик Библао посреща борещия се за титлата състав на Барселона.

В предишния кръг отборът на Атлетик записа първа победа от седем предни кръга в Ла Лига, в които баските допуснаха две равенства и цели 5 поражения. Възпитаниците на Ернесто Валверде спечелиха гостуването си на борещия се за оцеляване тим на Леванте с 2:0, а головете в срещата бяха дело на Адуриз в началото и в края на второто полувреме. С победата във Валенсия „лъвовете” заемат 13-то място във временното класиране с актив от 23 точки, на 5 от зоната на изпадащите. За тежкото домакинство срещу Барселона контузени са Итураспе, Фернандес и Ираола.

Преди седмица Барселона записа четвърта поредна победа в Примера. Този път каталунците се наложиха трудно у дома с 3:2 над гостуващия Виляреал. „Лос кулес” показаха характер, въпреки че на два пъти изоставаха в резултата. Попаденията за водения от Луис Енрике тим вкараха Неймар, Рафиня и Лео Меси. С победата над „жълтата подводница” Барса запази 2-ото си място в подреждането с актив от 50 точки. Победата за „блаугранас” е задължителна, тъй като след вчерашната загуба, която лидерът Реал допусна в градското дерби срещу Атлетико, Барселона може да скъси дистанцията от „белия балет” на само 1 точка. За гостуването в Билбао контузени са Дъглас и Вермаелен.

Въпреки че е определян като абсолютен фаворит в сблъсъка, Барселона няма победа в Билбао на ниво Примера от 25 септември 2010 г., когато каталунците спечелиха с 3:1. В следващите си домакински двубои баските две равенства и една победа над “лос кулес”, дошла през изминалия сезон с 1:0.

Прогноза: 2 – среден коефциент за победа на гостите 1,35